פרשת NSO: מנכ"ל החברה בביקורת חריפה נגד "כלכליסט"

פרשת NSO ממשיכה לעורר הדים, כאשר היא עתידה להגיע בקרוב לבית המשפט, לאחר שהחברה הגישה תביעת לשון הרע נגד עיתון "כלכליסט", בעקבות אחת מהכתבות שפרסם בתחקיר. היום (ראשון), שלו חוליו, מנכ"ל NSO, סיפר מה עומד מאחורי התביעה בתכניתם של בן כספית ופרופסור אריה אלדד ב-103FM.

בפתח השיחה התייחס חוליו לתביעה עצמה והסביר מדוע החליטו בחברה לגשת למישור המשפטי נגד כלי התקשורת: " הם פרסמו כתבה אחת שהיית ממוקדת נגד החברה על הנושא שאנחנו יכולים לעזור לגופי חקירה, בדיוק כמו גוף החקירה של היועמ"ש, לבוא ולבדוק את המערכת על ידי לוגים ששומרים כל פעולה שהלקוח עשה. כלכליסט פרסמו שאת לוגים האלו אפשר לבלף, למחוק ולטייח וזה פשוט לא נכון. הם פרסמו את הדבר הזה בלי לפנות אלינו לתגובה או לדבר איתנו לפני, שלחנו להם מכתב ואמרנו שהם טועים, הם לא התייחסו, ביקשנו התנצלות, הם לא התייחסו והבנו שהדרך היחידה לגרום להם להתייחס זה להגיש תביעה. זו פעם ראשונה למרות הרבה פעמים שכתבו עלינו דברים לא נכונים ושקרים, החלטנו להרים את הכפפה וללכת למסלול של בית משפט. גם פה החלטנו ללכת על העיתון העצמו והעורכים, ולא הכתבים".

לטענת מנכ"ל NSO, למרות הפרסומים הרבים, "לא הכל זה חברת NSO. אני יודע אני יודע שאוטומטית ברגע שמדברים על איסוף מידע מטלפונים ישר חושבים שזה אנחנו. שמעתי אתמול את שי באב"ד בטלוויזיה שהוא אומר שהוא חושב שרשויות המדינה צריכות לבדוק, ואני חושב שהבדיקה שלו מבוססת על ידי חברה אזרחית שעשתה את הבדיקה וייעשה טוב אם רשויות המדינה ייקחו גם את הטלפון שלו ויבדקו ויגידו האם זה נכון או לא, האם הם באמת נפרצו ומישהו אסף מהם חומרים. צריך להבין מי זה ומה זה".

חוליו הוסיף כי כאזרח, גם הוא היה מודאג אם סדרת הכתבות של כלכליסט הייתה נכונה, אך הוא "שמח שהתברר שהדברים האלו לא נכונים לבי קשר ל-NSO, וצריך רגע להבין מה קרה פה. אני משוכנע שכלכליסט לא היו מפרסמים דברים כאלו בלי שיש להם הוכחות או מקורות שדיברו איתם והביאו הוכחות, ולכן אני חושב שכלכליסט אמר שהוא יעשה בדיקה ואני מקווה שהוא שישתף אותנו בממצאים, זה חשוב לכולנו".

""אנחנו לא מפעילים את הטכנולוגיה ולא חשופים למידע, השרתים לא אצלנו והמערכת לא אצלנו. אנחנו מייצרים את הטכנולוגיה ומוכרים או נותנים אותה לגופי מודיעין וגופי אכיפת חוק. לכן פעולות אסיפת המודיעין מעולם לא נעשו ולעולם לא יעשו בחברה, הן נעשות על ידי גורמי אכיפת החוק", המשיך המנכ"ל.

בסיום השיחה, הוא התפנה גם לדבר על התקפות הסייבר שמתרחשות באירופה, על רקע הלחימה בין רוסיה לאוקראינה: "אנחנו מחלקים את עולם הסייבר לסייבר הגנתי, שזה רוב השוק, סייבר מודיעיני, העולם של איסוף מודיעין באמצעות סייבר ויש את עולם הסייבר ההתקפי, זה בעיקר ממשלות ואין כמעט חברות שמתעסקות בזה. זאת עוד זרוע והיום לממשלות יש זרוע סייבר התקפית שיודעת לפגוע בדברים שהם פיזיים. ראינו את זה בפגיעה בכורים גרעינים באיראן ואם אנחנו רואים את זה עכשיו בפגיעה בתשתיות. אין לי ספק שסייבר זה נדבך מאוד משמעותי במלחמה היום בין רוסיה לאוקראינה".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fmפורסם במקור

כתיבת תגובה