קולמקס שוקי הון || המלצת קניה חזקה למניית אמזון סימול AMZN בנאסד"ק חברת Amazon.com

 עיקרי הדברים • גם השבוע נמשכה האופטימיות כאשר מדד ה-S&P 500 המשיך לרשום שיאים. מניות ה"צמיחה" רשמו השבוע תשואה עודפת על מניות ה"ערך"
• מדד המחירים ליצרן בארה"ב עולה בשיעור החד זה כמעט עשור, אך בראייה שבועית שוק האג"ח הממשלתי רשם רווחי הון (ירידת תשואה לפדיון)
• על רקע פרסום מדד המחירים ליצרן, המשקיעים יתעניינו השבוע בפרסום מדד המחירים לצרכן (יום ג') כאשר האינפלציה השנתית עלולה לזנק עד לכדי 2.5%
• ביום ד' תוזנק עונת הדוחות כאשר הבנקים הגדולים: JPM, GS ו-WFC יפרסמו דוחותיהם 

הזירה הטכנית – המלצות לשבוע הקרוב

       

שם החברהני"ע

Ticker

מחיר

המלצה

תמיכה

התנגדות

Amazon

AMZN

3,372.20

קנייה חזקה

2,071.22

3,997.44

איירפורט סיטי

איירפורט סיטי

5,155ILA

קנייה

3,098ILA

6,836ILA

Carnival Corp

CCL

29.30

קנייה

17.61

46.47

הזירה העולמית

המניות ממשיכות לרשום שיאים חדשים מרבית המדדים העיקריים עלו השבוע לרמות השיא של כל הזמנים, גם כאשר מדד ראסל 2000 המייצג את המניות ה"קטנות" רשם הפסד צנוע. מדד ה-Nasdaq למניות הטכנולוגיה נסק ב-3.1% ועקף את מדד ה-S&P 500 שהתייקר ב-2.7%.

מניות הטכנולוגיה הובילו בין היתר בהשפעת עליות מחירים חזקות במניות אפל ומיקרוסופט – המהוות יחדיו כ-20% משווי השוק מדד ה-Nasdaq ו-40% משווי הסקטור ((XLK. מניות האנרגיה פיגרו גם השבוע כאשר מחירי הנפט המשיכו לרדת. מניות הצמיחה ביצעו ביצועים טובים יותר ממניות הערך, וצמצמו את פער הביצועים בשנה זו.

שכר העבודה גואה הכי הרבה מאז אוגוסט כאשר הכלכלה נפתחת מחדש

המסחר השבועי התחיל בצורה חזקה בזכות נתוני השכר החודשיים של השבוע הקודם, שהתפרסמו כאשר השוק היה סגור לרגל יום שישי הטוב. ממשרד העבודה דווח כי מעסיקים הוסיפו 916,000 משרות בחודש מארס, הרבה מעבר לאומדני הקונצנזוס, כ-650,000, והכי הרבה מאז אוגוסט האחרון.

פתיחתם מחדש של ברים, מסעדות והתחדשות הנסיעות סיפקו בבירור עדויות בדוח התעסוקה, עם 280,000 משרות שנוספו בענפי פנאי והאירוח. מספר המשרות הפנויות, שדווח ביום רביעי, הגיע לכמעט 7.4 מיליון דולר, הנתון הגבוה ביותר מאז ינואר 2019. עם זאת, מעט מוזר כי גם התביעות ראשוניות לדמי אבטלה הגיעו לרמה גבוהה מאוד.

חלק ניכר מהנתונים הכלכליים בשאר השבוע הפתיעו כלפי מעלה. מדד הפעילות למגזר השירותים של המכון לניהול אספקה (ISM) קפץ לרמה הגבוהה ביותר אי פעם. דוח ה-ISM היה מרשים והצביע על חוזק בתעסוקה, בהזמנות חדשות ובפעילות העסקית שקיזז את החולשה שהייתה במלאי ובהזמנות לייצוא.

אינפלציה – מחירי היצרנים רושמים זינוק חד ביותר, כמעט עשור

אם היה אלמנט מדאיג בנתונים השבוע, יתכן שזה היה דיווחים על מחירים גבוהים יותר עבור תשומות בייצור. ביום שישי דווח מחירי היצרנים עלו בשיעור של 1% בחודש מארס, בערך פי שניים מהקנצנזוס. הזינוק דחף את העלייה השנתית לכדי 4.2%, הגבוהה ביותר מזה כמעט עשור. נראה כי המשקיעים פוקחים עין אחר שרשרת האספקה, במיוחד עיכובים בנמלי ארה"ב והמחסור העולמי במוליכים למחצה, מה שהוביל לכיבויים זמניים בקווי ייצור הרכב.

הכרזתו של הנשיא ג'ו ביידן בשבוע הקודם על תוכנית תשתיות בסך 2.25 טריליון דולר, נראתה גם ככזו שהגבירה את התקוות לצמיחה והאופטימיות. נראה, כי הסיכויים שהתכנית תהפוך לחוק גוברים בעקבות פסק דין פרוצדורלי, לפיו ניתן יהיה להעביר אותה על ידי הדמוקרטים בלבד, בהצבעה בסנאט. המשקיעים היו מעודדים כאשר הנשיא ביידן הצהיר כי הוא מוכן לנהל משא ומתן בכמה יועלו מיסי חברות, בכדי לשלם את עלות התוכנית.

פאוול רואה בהתאוששות "לא אחידה ולא שלמה"התשואה לפדיון באג"ח של ממשלת ארה"ב ל-10 שנים רשמה עלייה לאחר שפורסמו נתוני המחירים ליצרן, אך בראייה שבועית היא דווקא רשמה ירידה. יו"ר הפד, ג'רום פאוול, נאם ביום חמישי בפני קרן המטבע הבינלאומית (קרן המטבע הבינלאומית) ולדעתו הכלכלה העולמית תישאר שברירית עד שתרשם שליטה ברורה במגפה. יתר על כן, לדעתו ההתאוששות בארה"ב נותרה "לא אחידה ולא שלמה". 

אירופה • הפתיחה המחודשת בבריטניה נמשכת – ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון אמר השבוע כי אנגליה תעבור ב-12 באפריל לשלב השני ב"מפת הדרכים" להסרת הנעילה. הפעם, פאבים חיצוניים, חנויות נוספות, מספרות, מכוני כושר ונוספים יורשו להיפתח מחדש. ממשלת בריטניה הודיעה גם על מסגרת לחידוש הנסיעות הבינלאומיות, אשר עשויה להיכנס לתוקף ב-17 במאי, לכל המוקדם. 

• גרמניה מקיימת שיחות לקבלת החיסון הרוסי – גרמניה התחילה במשא ומתן דו-צדדי עם רוסיה לרכישת החיסון לקורונה –  ספוטניק 5. כך אמר השבוע שר הבריאות הגרמני, ג'נס ספאהן, לשרי הבריאות של האיחוד האירופי בשיחת וידאו. ברמת האיחוד, נציבת הבריאות של האיחוד האירופי, סטלה קיריאקידס, סירבה לפתוח בשיחות עם רוסיה, מטעם הגוש. 

• התפוקה התעשייתית בצרפת ובגרמניה צונחת; מנגד עלייה בפעילות הבנייה בבריטניה – הייצור התעשייתי בגרמניה ובצרפת צנח בפברואר. הדבר מעלה חשש לקצב הצמיחה הכלכלית במדינות מרכזיות אלו בגוש. בצרפת, התפוקה הכוללת צנחה ב-4.7%, בעוד שהייצור התעשייתי בגרמניה התכווץ ב-1.6%. 

לעומת זאת, פעילות סקטור הבנייה בבריטניה צמח בקצב המהיר ביותר מאז ספטמבר 2014, על פי מדד מנהלי הרכש של IHS Markit / CIPS (PMI). דו"ח זה וסקרי ה- PMI החזקים האחרונים לשירותים וייצור עשויים להצביע על התכווצות צנועה למדי של המשק ברבעון הראשון, לעומת הצפי.

 הזירה הטכנית

Amazon (AMZN, 3,372.2 דולר)                                 

ענק הקמעונאות אמזון ניצח בשבוע שעבר בקרב קשה נגד קמפיין להקמת ועד עובדים במחסן באלבמה. הניצחון של אמאזון מחד, מסמן תבוסה גדולה עבור תומכי העבודה, מאידך. אך ברור, כי זהו רק שלב אחד הואיל וישנם מאמצים רבים של העובדים להתארגן במתקנים אחרים של אמזון ברחבי המדינה. 

אמזון נאלצה לבזבז מיליונים בשכירת משרדי עורכי דין  שפועל לבלימת התאגרנויות של עובדים. מאמצי ההתארגנות תפסו את תשומת הלב הלאומית, כולל של הנשיא ג'ו ביידן, בין השאר בגלל המוניטין של אלבמה כמדינה המתנגדת לועדים. 

ההצבעה נגד התאגדות עובדי אמזון הייתה ברורה. מתוך 5,876 עובדי אמזון הזכאים להצביע במתקן, רק 3,041 הצביעו כאשר 1,798 הצביעו נגד הצטרפות לאיגוד הקמעונאות, הסיטונאות והחנויות הכלבו (RWDSU) ו-738 הצביעו בעד המהלך.

בהצהרה שניתנה לאחר ההצבעה, הודיע ה-RWDSU כי תוגש התנגדות רשמית למועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB), לפיה אמזון מתערבת בזכות העובדים להצביע. אם יצליח, יתכן והדבר יתניע בחירות חוזרות.

חוקי העבודה בארה"ב יוצרים חוסר שוויון בין מעסיקים לעובדים המבקשים להתארגן. לדוגמא, מארגני האיחוד אינם רשאים לדבר בתוך מתקני אמזון עם עובדים, ועובדים יכולים לדבר רק עם עובדים אחרים בהפסקות ולפני ואחרי העבודה. למעשה, אמזון יכולה לגרום לעובדים להפסיק את מה שהם עושים בכל נקודה ביום, להכניס אותם לחדר ולדבר איתם נגד האיחוד. 

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזרה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 2,071.22 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 3,997.44 דולר.

איירפורט סיטי (איירפורט סיטי, 5,155 אג') החברה עוסקת ב-2 מגזרי נדל"ן – מניב ומגורים. בשני המגזרים החברה פועלת החל בשלב האיתור והייזום, דרך בשלבי הפיתוח וההקמה וכלה בהשכרה או מכירה. 

האסטרטגיה העסקית של הקבוצה נגזרת ממעמדה כאחד  הגופים הגדולים במשק העוסקים בהשכרה וניהול נכסי נדל"ן  וכגוף המתמחה בנכסים תחבורתיים. לקבוצה צבר קרקעות גדול בפריסה ארצית הכולל חטיבות קרקע גדולות במיקומים מרכזיים.

האסטרטגיה העסקית של הקבוצה מבוססת על המשך צמיחת הקבוצה בתחום פעילות הליבה שלה, שהינה השכרת נכסים וניהולם והרחבת תיק נכסים הקיים על ידי פיתוח קרקעות בבעלות החברה, רכישת מקרקעין והשבחת נכסים קיימים, בעיקר בישראל, אך גם באירופה. 

בשנת 2020 הסתכמו סך הכנסות החברה בכ-730 מיליון ש"ח, לעומת כ-770 מיליון בשנת 2019, המהווה ירידה של 5.5%.       ה-NOI הסתכם ב-570 מיליון ש"ח, לעומת 594 מיליון ש"ח ב-2019 או 596 מיליון ש"ח בשנת 2018.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 3,098 אג'. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 6,836 אג'. 

Carnival Corp (CCL, 29.30 דולר) חברת הקרוזים, קרניבל, דיווחה ביום רביעי על הרווחים וההכנסות ברבעון הראשון שהסתיים ב-28 לפברואר. החברה החמיצה את תחזיות האנליסטים.

קרניבל הכריזה על הפסד למניה של 1.79 דולר בהכנסות, לעומת קונצנזוס להפסד של 1.66 דולר למניה. 

ברבעון המקביל אשתקד דיווחה החברה על רווח למניה של 22 סנט. ההכנסות ברבעון הסתכמו ב-26 מיליון דולר בלבד, והיו נמוכות משמעותית מהקונצנזוס שעמד על 108 מיליון דולר. 

הנשיא והמנכ"ל, ארנולד דונלד, אמר כי "אנו מתמקדים בחידוש הפעילות ככל שמתאפשר, ובמקביל באופן שמאפשר את בריאות הציבור. האחריות שלנו היא גבוהה יותר והיא ניצבת בראש סדר העדיפויות ובהם גם ציות, הגנת הסביבה ובריאותם, בטיחותם ורווחתם של כולם. "

החברה סיימה את הרבעון עם קופת מזומנים בשווי של 11.5 מיליארד דולר ולדעתה ביכולתה לשוב לפעילות באופן מלא בצורה מהירה מאוד.

טכנית, המניה נמצאת בעמדת קנייה חזקה לשבוע הקרוב. אינדיקטור המומנטום הוא חיובי. קו התמיכה נמצא ברמה של 17.61 דולר. קו ההתנגדות נמצא ברמה של 46.47 דולר.


פורסם במקור

כתיבת תגובה