ריבלין בפנייה דחופה לנסיך צ'ארלס: סייע בהעברת אלטע…נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה הבוקר (רביעי) לנסיך הבריטי צ'ארלס וביקש ממנו לסייע בהעברת הפעוטה היהודייה אלטע פיקסלר לטיפול רפואי בישראל. בשבוע שעבר בית המשפט בממלכה קבע כי בית החולים רשאי לנתק את אלטע ממכונת ההנשמה שאליה היא מחוברת, בניגוד לעמדת הוריה המבקשים להמשיך את הטיפול בה. כעת ריבלין מתערב באופן אישי כדי לסייע לבני המשפחה, חרדים בעלי אזרחות ישראלית.

"אני פונה אליך בעניין בעל חשיבות הומניטרית חמורה ודחופה", כתב הנשיא היוצא. "פסק דין של בית המשפט העליון שניתן לאחרונה בעניינה של אלטע פיקסלר בת השנתיים ממנצ'סטר, נתן לרופאים אישור להפסיק את הטיפול המשאיר אותה בחיים. משאלתם של הוריה היא להביאה לישראל. אמונותם הדתית מנוגדת להפסקת הטיפול הרפואי שעשוי להאריך את חייה, והם כבר ערכו את ההסדרים להעברתה הבטוחה להמשך טיפול בישראל".

הנשיא ראובן רובי ריבלין  (צילום: לע"מ)

נשיא המדינה, ראובן ריבלין | צילום:
לע"מ


"אני יודע שהוצגו בפני ממשלת הוד מלכותה העובדות, אך אני מרגיש שהנסיבות הייחודיות מצדיקות התערבות אישית גם מצדי. זו תהיה טרגדיה אם לא ניתן יהיה להיענות לבקשת הוריה באופן המכבד הן את החוק והן את אמונתם הדתית".

אלטע הקטנה סובלת מנזק מוחי בעקבות סיבוך בלידתה. בתום מאבק משפטי שארך כחצי שנה, החליט בית המשפט העליון לענייני משפחה בלונדון כי יש לנתק אותה ממכונת ההנשמה: "לנוכח הממצאים על הכאב והסבל שלה, אין זו טובתה להמשך הטיפול הרפואי שמחזיק אותה בחיים. אני מקבל את ההחלטה בעצב גדול".

הנסיך צ'ארלס (צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס)

הנסיך צ'ארלס. ייעתר לבקשתו של ריבלין? | צילום:
רויטרס, שי פרנקו,רויטרס


אביה של אלטע, אברהם, סיפר על הקשיים שעימם מתמודדת המשפחה וביקש את עזרת המדינה: "זה פשוט גזר דין מוות. לכל אחד מעם ישראל זה אמור להפריע, וכל אחד שיכול לעזור אמור לעזור. אני מתחנן מכל הלב: עזרו לנו להציל את הבת שלנו. אני אומר את זה עם דמעות בעיניים". נראה שהפנייה הדחופה של ריבלין היא צעד משמעותי בכיוון הזה.פורסם במקור

כתיבת תגובה