שקד מבינה ששותפיה מסכנים את מדינת ישראל

בקושי ארבעה ימים חלפו מאז הושבעה ממשלת בנט-לפיד וכבר צצה לה מחלוקת אידיאולוגית בין חברות הקואליציה המשונה הזו. עד כמה משונה? עד כדי כך שאחת מחברותיה מאשרת שחלקים מהקואליציה פועלים במכוון לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל, ולחבל בדמותה היהודית.

כך כתבה שקד: "בכוונתי להעלות להצבעה בשבוע הבא את הצעת חוק האזרחות והכניסה לישראל ('חוק איחוד משפחות'). אני לא מעלה על דעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה ובדמותה של מדינת ישראל בשם משחקים פוליטיים. אני סמוכה ובטוחה שמפלגות האופוזיציה יגלו את הבגרות הנדרשת ויתמכו בהצעת החוק הכה חשובה הזו. אין לי ספק שראש האופוזיציה יקיים את דבריו שבענייני ביטחון ישראל 'אין אופוזיציה ואין קואליציה, בעניין הזה כולנו בחזית אחת'".

עכשיו בואו ננתח את הטקסט הזה; שרת הפנים אומרת כי הצבעה נגד חוק איחוד משפחות "תפגע בביטחון המדינה ובדמותה של מדינת ישראל". כן, היא יודעת שחלק משותפיה לקואליציה (חברי סיעת רע”מ ואולי גם כמה מחברי מרצ) מתנגדים לחוק הזה, ובכל זאת זה לא מפריע לה לחלוק איתם את כס השלטון.

היא מנסה להטיל את האחריות על האופוזיציה, שבשלב זה שוקלת להתנגד לו משיקולים טקטיים, אך מסרבת להביט במראה. בניגוד לסיעות האופוזיציה, המתנגדים לחוק מתוך הקואליציה לא עושים זאת משיקולי טקטיקה פוליטית. הם פועלים מתוך אידאולוגיה ורצון אמיתיים לבטל את החוק המונע היום הצפה של ישראל באלפי פלשתינים באמצעות נישואים עם ערביי ישראל. גם שקד יודעת שזו מטרתם.

האם האופוזיציה צריכה לתמוך בחוק החשוב מבחינה לאומית וביטחונית ולהניח בצד שיקולים פוליטיים? זו שאלה מעניינת וחשובה שיש לדון בה בכובד ראש. מה שבטוח הוא ששיתוף הפעולה המודע של שקד עם מי שלהגדרתה מסכן את מדינת ישראל, מהווה כתם עליה, על ראש הממשלה נפתלי בנט ועל יתר השותפים לממשלה.פורסם במקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.