שש שנות מאסר לבן 64 ששדד מיליוני שקליםשופט בית משפט השלום בתל אביב, דניאל בארי, גזר אתמול (ד') שש שנות מאסר בפועל וקנס של 1.3 מיליון על מאיר ארג'ואן, שפרץ למשאית מזומנים של חברת "מודיעין אזרחי" וגנב מתוכה 4.2 מיליון שקל במזומן שלא נמצאו עד עצם היום הזה.

ארג'ואן, 64, תושב קריית גת, הוא עבריין ותיר שמאחוריו 40 שנות מאסר ו-44 הרשעות בתחום עבירות רכוש. הוא נחשב במשטרה לאחד העבריינים המתוחכמים בישראל. ברקורד שלו ניתן למצוא חשד בגניבה של מיליוני שקלים מצ'יינג' בירושלים, שם המשטרה לא הצליחה להוכיח את אשמתו, ועוד ניסיונות לפרוץ למשאית ברינקס ומודיעין אזרחי העמוסות במיליוני שקלים.

לשיאו הגיע ארג'ואן לפני כשלוש שנים כאשר הגיע יחד עם יוסי סופיר, עובד לשעבר במודיעין אזרחי שעבד כנהג ומאבטח, למשאית של החברה שחנתה ליד המרכז המסחרי בישוב גני תקווה. כאשר המאבטחים יצאו לרשת מזון לקחת ממנה מזומנים ולהעביר לבנק. ארגו'אן, חבוש כובע מצחייה כדי להסתתר ממצלמות האבטחה, לקח מקל מטאטא וסמרטוט רצפה, פתח בקלות את דלת המשאית המאובטחת וגנב מתוכם 11 שקים מלאים בשטרות כסף בסכום כולל של 4.22 מיליון שקל.

בעוד ארג'ואן מבלה באיים בתאילנד בחופשה מפנקת המשטרה לקחה את מצלמות האבטחה במשאית וחשפה כי הוא זה שביצע את השוד עם אדם נוסף. כאשר חזר מהחופשה השוטרים פשטו על ביתו ומצאו רק 84 אלף שקל במזומן. שאר הכסף נעלם.

ארגו'אן שתק בחקירתו. גם ניסיון להחדיר לו מדובבים לתאו כדי שידבר נכשל. הפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירות של גניבה ופריצה.

ארגו'אן הכחיש את ההאשמות נגדו וטען שלא גנב שום כסף. במהלך המשפט הוא שוחרר ממעצרו. באחרונה נעצר שוב עם אדם נוסף כאשר הגיע לחניון שבו משאיות "ברינקס" וערך תצפיות ומעקבים בניסיון לאתר נקודת תורפה ולגנוב את הכסף. הוא ואדם נוסף שהיה עמו נעצרו.

פרשת גניבת המיליונים הגיעה כאמור אתמול לסיומה. במידה וארג'ואן לא ישלם את קנס 1.3 מיליון שקל הוא ירצה עונש שמונה חודשי מאסר בכלא.

השופט ציין כי אין ראייה ישירה הקושרת את ארג'ואן לגניבה אבל יש די ראיות נסיבתיות להרשיעו ולשלוח אותו לכלא מה עוד שמומחית מז"פ במשטרה קבעה כי בסבירות גבוהה מדובר בו כמי שפרץ למשאית וגנב את הכסף.
פורסם במקור

כתיבת תגובה