תושב רמלה מת לאחר שנפגע מרוכבי אופניים חשמליים; משפחתו: זה פיגוע

בבית החולים אסף הרופא מת הבוקר (רביעי) מפצעיו דסטאו ביסט, תושב רמלה שנדרס בחודש שעבר בעיר על ידי שני רוכבי אופניים חשמליים.

המשטרה הודיעה כי היא חוקרת את נסיבות התאונה, אך קרובי משפחתו של ביסט, בן 74 במותו, טוענים כי מדובר בפיגוע מכוון. טרם נעצרו חשודים בדריסה.

מעדות של בן משפחתו של ביסט, שנפגע בסמוך לקניון בעיר, עולה כי הוא לווה לתחנת אוטובוס ליד קניון רמלה בידי שניים מקרוביו. לפתע, ולעיני אותו עד, הגיעו שני רוכבי האופניים החשמליים שפגעו בו. ביסט נפצע קשה בראשו ונפל לרצפה. הרוכבים נמלטו, לא לפני ש"עשו פרסה וניסו לפגוע בנו כשעמדנו לידו", כך על פי העדות.

המשטרה התייחסה לפגיעה כתאונת פגע וברח, ואולם בהמשך עורבו בחקירה גורמי שב"כ במטרה לשלול או לאשר שמדובר בפיגוע על רקע לאומני. זאת מאחר והעד טען כי הרוכבים דיברו ביניהם בערבית ומכיוון שהאירוע התרחש כשבוע לאחר המהומות הקשות בלוד וברמלה.

על פי קרובי המשפחה, המשטרה עדכנה כי השב"כ הוכנס לתמונה. בידי המשטרה צילומים ממצלמות אבטחה סמוכות, שהמשפחה טוענת כי היא סיפקה לחוקרים.

במטה לביטחון רמלה שבו וטענו כי מדובר באירוע על רקע לאומני: "אנו כואבים את לכתו של דסטאו ביסט, שנרצח על ידי מחבלים ברמלה. מי שחשב שהשקט חזר לרחובות העיר טועה ובגדול. המשטרה וראש העיר מנסים לצייר מציאות שקרית, שמתפוצצת לנו בפנים שוב ושוב. אחרי שניסו לפוצץ מכונית ליד אשכול גנים, כעת ביסט החזיר את נשמתו בזמן שצעד ברחובות רמלה. הגיע זמן שראש העיר יפסיק להתחבא וייתן תשובות. מי שהולך לישון בלילה עם רע"מ והמפלגות הערביות בקואליציה העירונית שלו, מתעורר בבוקר לנרצחים ברחובות רמלה. דמו של דסטאו אינו הפקר".

ממשטרת מרחב השפלה נמסר כי "חקירת נסיבות התאונה נמשכת".פורסם במקור

כתיבת תגובה