תשוחרר ישראלית שיצאה מהארץ להינשא למחבל שנשוי לאחרתבית המשפט החליט לשחרר, תחת פיקוח הרשות לשיקום האסיר, צעירה מצפון הארץ שריצתה עונש מאסר בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, ניסיון לחברות בארגון טרור ויציאה מהארץ שלא כדין.

בשנת 2018 יצאה הצעירה מהארץ כדי להתחתן עם מחבל החבר בארגון "ג'בהת א-נוסרה", שלוחה של ארגון אל קאעידה בסוריה. על פי פסק הדין בעניינה, כשהגיעה לסוריה גילתה כי החתן המיועד נשוי לאחרת ולכן סירבה להינשא לו.

כחודש לאחר הגעתה לסוריה, נעצרה על ידי ארגון הטרור ל-10 חודשים בחשד שריגלה לטובת ישראל. לאחר מכן הועברה בניגוד לרצונה לחודש מעצר נוסף בטורקיה, עד שבחודש מאי 2019 גורשה לישראל. הצעירה נעצרה עם נחיתתה בישראל. היא נחקרה בשב"כ במשך ימים רבים, הודתה שהתכוונה להתחתן עם פעיל טרור.

"רציתי למות מות קדושים בגלל השפלת המוסלמים במסגד אל-אקצה", סיפרה בחקירתה בשב"כ. "אבל כשהגעתי לסוריה ראיתי שהוא התחתן עם אישה אחרת אז סירבתי להיות אשתו השנייה. חברי הארגון עצרו אותי כי הם חשדו שאני מרגלת ישראלית". במהלך חקירתה היא תקפה חוקר שב"כ ושוטר.

פעילי ארגון הטרור (צילום: RAMI AL-SAYED/AFP, GettyImages)

פעיל ארגון הטרור ג'בהת א-נוסרה בסוריה | צילום:
RAMI AL-SAYED/AFP, GettyImages


בתום חקירתה פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגדה כתב אישום לבית המשפט המחוזי. בית המשפט גזר עליה 30 חודשי מאסר בפועל. השופטים התחשבו בנסיבות חייה הקשות ובכך שהיא ללא עבר פלילי. על פי פסק הדין, בין היתר ספגה אלימות קשה בבית בו גדלה ועברה מספר ניסיונות אובדניים.

באחרונה פנתה הצעירה לוועדת השחרורים וביקשה לקבל שחרור מוקדם. בקשתה הראשונה נדחתה אבל בסוף השבוע החליט בית המשפט לשחרר אותה, בתנאי שתהיה תחת פיקוח של רשות לשיקום האסיר כך שתוכל להשתלב בחזרה בחברה.

חברי הוועדה קבעו כי אין לה שום אידאולוגיה ונסיעתה לסוריה נבעה ממצוקות אליהן נקלעה בחייה האישיים. כעת היא תהיה תחת פיקוח של רשות השיקום עד לסיום תקופת היותה אסירה ברישיון, בעוד כחצי שנה.
פורסם במקור

כתיבת תגובה