News1 | רמון הלם

הקשבתי בקשב רב לדבריו של השר לשעבר חיים רמון בשיחתו עם החוקר הקרבי ד"ר אורי מילשטיין. הנושא מסעיר: "מערכת המשפט חיסלה את הדמוקרטיה בישראל". ברצוני להעלות פה רעיון 'אפיקורסי' לחלוטין. יש לנו מדינה יהודית מוצהרת, למה להתהדר גם בנוצות טווס יבוא – לשם מה צריך דמוקרטיה, למי זה מזיז?

דמוקרטיה אינה פילוסופיה של חיים. זו בסך-הכל שיטת ממשל שהוברשה ושוכללה לאחרונה בתרבות המערבית. צ'רצ'יל סנגר עליה במילים של גינוי, הזערה והפחתה, ממש גרפיטי: "דמוקרטיה היא צורת הממשל הגרועה ביותר – פרט לכל האחרות שנוסו". הוא עדין צודק, אבל רצוי לא לשכוח שהוא גוי שלא טעם יהדות. מגילת העצמאות לא מדברת על דמוקרטיה כפי שנוטים לשקר בהתרסה בשמאל הציוני והמזויף. נאמר בה בפרוש:

לפִיכָךְ נִתְכַּנַּסְנוּ, אָנוּ חַבְרֵי מוֹעֶצֶת הָעָם, נְצִיגֵי הַיִּשּׁוּב הָעִבְרִי וְהַתְּנוּעָה הַצִּיּוֹנִית, בְּיוֹם סִיּוּם הַמַּנְדָּט הַבְּרִיטִי עַל אֶרֶץ-יִשְׂרָאֵל, וּבְתֹקֶף זְכוּתֵנוּ הַטִּבְעִית וְהַהִיסְטוֹרִית וְעַל יְסוֹד הַחְלָטַת עֲצֶרֶת הָאֻמּוֹת הַמְּאֻחָדוֹת אָנוּ מַכְרִיזִים בָּזֹאת עַל הֲקָמַת מְדִינָה יְהוּדִית בְּאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל, הִיא מְדִינַת יִשְׂרָאֵל. הייתה לחילונים של בן-גוריון אפשרות ויכולת להוסיף את ה'דמוקרטית' למגילה ולחיים שלנו, והם לא עשו זאת. לכן יש להדגיש כי ישראל היא מדינה יהודית – לא דמוקרטית. מדינות בוססות דמוקרטיה של היום, כמו במערב אירופה וגם, לצערנו, בארה"ב, נוטות להשחתה, הזניה וסילוף של מידות, ערכים ומושגים בכל מערכות שלטון וציבור. אם למישהו יש ספק בדברים האלה – אשמח להיות לו לעזר עם הסבר נוסף. אנחנו לא שם. בספר בראשית נאמרים לנו דברים מפורשים:

פרק יב' פסוק ג' – וַאֲבָרְכָה מְבָרֲכֶיךָ וּמְקַלֶּלְךָ אָאֹר וְנִבְרְכוּ בְךָ כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה. פרק יח' פסוק יח' – וְאַבְרָהָם הָיוֹ יִהְיֶה לְגוֹי גָּדוֹל וְעָצוּם וְנִבְרְכוּ-בוֹ כֹּל גּוֹיֵי הָאָרֶץ. פרק כח' פסוק יד' – וְהָיָה זַרְעֲךָ כַּעֲפַר הָאָרֶץ וּפָרַצְתָּ יָמָּה וָקֵדְמָה וְצָפֹנָה וָנֶגְבָּה וְנִבְרְכוּ בְךָ כָּל-מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה וּבְזַרְעֶךָ
עָלֵינוּ לְשַׁבֵּחַ לַאֲדוֹן הַכֹּל, לָתֵת גְּדֻלָּה לְיוֹצֵר בְּרֵאשִׁית, שֶׁלֹּא עָשָׂנוּ כְּגוֹיֵי הָאֲרָצוֹת, וְלֹא שָׂמָנוּ כְּמִשְׁפְּחוֹת הָאֲדָמָה.

גוי גדול ועצום

אין אנו חלק מ'משפחות האדמה', אין אנו 'ככל העמים'. הקשר שלנו אל משפחות האדמה הוא בחובה להיות 'גוי גדול ועצום' שבני משפחות האדמה יתברכו בו. תפקידנו להיות ברכה, וזו חובתנו – לשרת את האנושות. זה קצת מבהיל, אני מסכים. יש להפסיק להיגרר אחרי 'מודלים' של קדמה ונאורות שפשו בעולם (מגדלי בבל), שבעבר הוליכו את העולם לעבר תהומות כמו קומוניזם, הומניזם, אידיאליזם, תרבותיזם שכולם – אבל כולם – נבעו כסטייה מגדר היהדות. הגויים נוהגים לאמץ לליבם את הנביאים שלנו כאילו נולדו בקנטקי, ביזנטיון או בוותיקן. הם, גם אנחנו, עושים זאת תחת הכותרת המאלפת 'תיקון עולם'. שיהיה.

אנחנו לא עוד 'מדינה' באו"ם כמו אלבניה, לא עוד 'עם ככל העמים'… ודרך אגב, אחת הברכות האזוטריות שתרמנו לאו"ם: בגללנו העולם יודע שהאו"ם ממלא את תפקידו בנאמנות, נאבק בנחישות, תקיפות, מסירות וחריצות נגד שיאנית הפרות זכויות-אדם…

מי שרוצה להפוך אותנו ל'עם ככל העמים', עוד מדינה אוניברסלית, 'כל אזרחיה', מצטרף אוטומטית למפלגת הפרקליטות של העליון השופט אהרן ברק. מה הוא בעצם רוצה? בסך-הכל – עוד זכויות-אדם לברואי-עולם, על חשבון אזרחי המדינה, הפריווילגים. העולם נגד המדינה, כביכול שיא דמוקרטיה בפריחתה. טוהר כזה, ניקיון איכותי צרוף, כמעט מדעי, ישיגו רק 'בני אור' – 'פונקציונרים' מקצועיים הפועלים ללא משוא-פנים פוליטי, ללא לכלוך ציבורי. ההיגיון פשוט: אם אתה לא צריך להיבחר כל 4 שנים – לא צריך לשלם מס-שפתיים לדיכפינים ולא טובות הנאה והנעה, לא לשחד ולהשתמד – אתה ממש טוב טהור, נשגב, שמימי…

זכור לכם מי כונה 'שמש-העמים'? אחד מגדולי רוצחיה של האנושות. מדינה יהודית אינה כופרת באידיאלים. בשל היותנו חיים מחוץ לטבלת מנדלייב של כלל האנושות על מדעיה, זכינו למערכת חוקים, הלכות, הנחיות ומנהגים המשתכללת עם השנים והניסיון. בעזרתה אנו מנהלים את חיינו בעולם הזה. המחשבה על 'מדינת כל אזרחיה' במקום מדינה יהודית מעוררת חלחלה. עוד אלבניה לעתיד.

תחליף לטוהר

מה מניע משפטנים דגולים כמו העליון ברק? השופט ריצ'ארד פוזנר קבע כי: 'המהפכה של אהרן ברק יצרה שיטה בה שופטים מחזיקים בכוח בלתי מוגבל ובסמכות לעקוף את הוראות החוק'. הוא הגדיר את אהרן ברק 'פיראט משפטי'. מה מניע? כוח. שרידות. טוהר המערכת – זה המניע. ד"ר מילשטיין מעדיף 'שרידות' כתחליף ל'טוהר' של ברק. כמו כל טהור ונאור פועל ברק בנחרצות, בשפע של פסקי דין מנומקים, חלוטים, כדי להגן על שרידותו. כמו כל עריץ יעשה בכל כוחו לשמור על 'טוהר' המערכת ושלטון החוק.

אסור שטוהר השלטון הזה יתפזר, יתבזבז, יאבד עשתונות או יתמסמס. ברגע שיזמזם חיישן – תופעל מידית המערכת הטהורה של שלטון החוק-ן נגד כל מי שמנסה לפלוש, לפגוע בבית המשפט ובדמוקרטיה המוחלשת תדיר בידי הפוליטיקאים השוטים, המושחתים, המעורערים. זה מה שקרה לחיים רמון…. נשיקה אחת בציבור הבהירה לו בצורה כירורגית-אנליטית, ממש יורידית, כיצד העולם שבתוכו חי את חייו הממוזגים, על ערימת הישגיו והררי תאריו – 'שווה לתחת'.

בסך-הכל מדובר בעוד מנייאק, מין סוטה, שמנסה להתנקש ברקמת הדמוקרטיה, בחיי האומה, בנצח-ישראל, בשלטון-החוק… הדבר הזה הוברר בנימוס משפטי הולם גם, בין השאר, לה"ה ראובן ריבלין, יעקב נאמן, רפול, קהלני, אריק שרון (אתרוג), גל הירש (מפכ"ל), אריה דרעי (כרגיל), רבין וקדקודים אחרים. התופעה נפתחת בציוץ מינורי המתפרסם בתקשורת בנוסח כמו יבשושי: 'הפרקליטות שוקלת לפתוח בחקירה…'. שקילה מנומסת במאזני צדק, מלווה בחריקה צורמנית של הברגים החלודים מעוררת בחילה, יוצקת את הרושם הרצוי בציבור.

החוק שהכי-מאיים על שלטון החוק והמשפט הוא החוק הצרפתי, שאמור לדחות משפטם של נבחרי-ציבור עד לסיום כהונתם. במקרה ויתקבל – תאבד האינקוויזיציה המשפטית אמצעי לחץ מובהק שהיועמ"ש הנוכחי מגדירו כ'אחיזה בגרון'. נבחרי-עם ינושלו מכל תמריץ לתמוך בפונקציונרים של מערכת המשפט. שופר האולטימטיבי של בית המשפט – 'התנועה לאיכות השלטון' מפרסם דברים בנוסח זה באתרו: "לקראת הקמת הממשלה החדשה והמו"מ הקואליציוני נראה שכמה מההצעות העומדות על הפרק עלולות לגרום פגיעה חמורה בשלטון החוק ובדמוקרטיה. בחלק מהמקרים מדובר בהצעות חוק שכבר ניסו להעביר בעבר ללא הצלחה וכעת חברי כנסת מצהירים שיתמכו בהן לקראת המו"מ הקואליציוני. חשוב להבין את הפגיעה הקשה שההצעות האלה יכולות לגרום למשטר הדמוקרטי הישראלי". המשך בדרך.פורסם במקור

כתיבת תגובה